• Wybierasz
    kwotę pożyczki
  • Weryfikujemy
    wniosek
  • Otrzymujesz
    pieniądze na konto

Pożyczaj odpowiedzialnie

Dopasuj kwotę i okres spłaty do Twoich możliwości.

Decydując się na kredyt czynimy oczywiste kalkulacje, jak na przykład ile potrzebujemy dodatkowych pieniędzy lub w jakim okresie jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę. To właśnie te dwie kwestie powinny być dla nas bardzo istotne przed ostateczną decyzją o pożyczce.

Kiedy decydujesz się na kredyt, nie chcesz nakładać na siebie czy Twoją rodzinę niepotrzebnego obciążenia. W celu zoptymalizowania spłaty pożyczki należy skoncentrować się na dwóch już wspomnianych kwestiach - kwocie pożyczki oraz okresie spłaty należności. Nieuregulowany kredyt może przyczynić się do poważnych problemów finansowych i prawnych. Dobrze dobrana kwota pożyczki oraz odpowiedni okres jej spłaty pozwoli na uniknięcie stresu związanego z szukaniem gotówki potrzebnej do opłacenia kolejnej raty. Twój domowy budżet nie zostanie zbyt obciążony. Nie wolno bagatelizować także dnia, w którym powinna zostać opłacona miesięczna rata. Zaleca się ustawianie spłaty do 3 dnia od pobrania pracowniczej pensji. Pamiętaj, że możesz również ustawić stały przelew. Wówczas, nie będziesz martwić się o to, że spłata kredytu nie została opłacona na czas.

Sprawdź RRSO

Spłacając kredyt należy uwzględnić dodatkowe - prócz sumy pożyczonej - opłaty. Mowa rzecz jasna o prowizji, o stopie oprocentowania, czy ubezpieczeniu. Wszystko to sprawdzisz analizując RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Zanim podpiszesz umowę z Pożyczkodawcą zorientuj się dokładnie, jakie opłaty poniesiesz. Wystarczy dopytać lub najlepiej poprosić o dokładne wyliczenia tyczące się miesięcznej raty. Warto dokładnie wiedzieć co składa się na wysokość raty i jaką wartość mają poszczególne jej elementy. W szczególności mowa o odsetkach i prowizji. RRSO uwzględnia wszystkie koszty związane z pożyczką. Mogą to być także koszty usług dodatkowych, jak np. ubezpieczenie. Czasami jest ono konieczne do udzielenia pożyczki. Dlatego przed podpisaniem umowy sprawdź RRSO – będziesz znał faktyczne koszty pożyczki.

Porównaj oferty

Pożyczka opiera się na umowie. Podpisując ją, wyrażasz akceptację na zasady w niej zawarte, a także zobowiązujesz się do spłacenia należności. Oznacza to, że przed wyborem danego Pożyczkodawcy, warto zorientować się w różnych ofertach. Decyzja o pożyczce powinna być dokładnie przemyślana.

Jak najlepiej dokonać wyboru spośród wielu ofert Pożyczkodawców? Odpowiedź jest dosyć prosta. Dana oferta powinna być jak najlepiej dopasowana do Twoich możliwości i potrzeb. Dlatego dobrze jest, gdy wcześniej dokładnie zastanowisz się jaką kwotę chcesz pożyczyć, jaki odpowiada Ci okres spłaty itd. Sprawdź, jakie zasady czy warunki są potrzebne do uzyskania pożyczki u różnych Pożyczkodawców. Pamiętaj także, by sprawdzić także takie możliwości jak przedłużenie terminu spłaty należności czy wcześniejsza spłata pożyczki. Zapoznanie się z różnymi ofertami Pożyczkodawców pozwoli na wybranie najlepszej oferty, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Dzięki temu będziesz mógł uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Sprawdź możliwość przedłużenie pożyczki

Biorąc kredyt trzeba brać pod wagę nieprzewidywalne okoliczności, które mogą popsuć nasz plan spłacenia pożyczki. Dlatego zawsze warto wiedzieć, jakie warunki stawia Pożyczkodawca, które pozwolą na przedłużenie spłaty kredytu.

Na szczęście, większość Pożyczkodawców przewiduje i wlicza w cały proces kredytowy niespodziewane wypadki i losowe sytuacje. W związku z tym, oferują możliwość przedłużenia spłaty. Każdy Pożyczkodawca określa własne warunki, które uruchamiają taki proces. Z reguły należy złożyć i wysłać odpowiedni wniosek do danego Pożyczkodawcy i poczekać na jego akceptację. Warto przed podpisaniem umowy o udzieleniu pożyczki, zapoznać się ze wszystkimi zasadami, które dają możliwość przedłużenia spłaty pożyczki.

travelkasa.pl

Jesteśmy pośrednikiem w pożyczaniu...

ZŁÓŻ WNIOSEK